ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΝΕΑ ΑΕΚ

Επιστροφή στις νίκες για τη γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ

Η ενημέρωση της ΑΕΚ

Επιστροφή στις νίκες για τη γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ, η οποία επικράτησε 1-0, εκτός έδρας, του Βόλου 2004, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Women’s Football League. Η «Ένωση» είχε τα ηνία του αγώνα, ενώ δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου.

Η ΑΕΚ και στα δύο ημίχρονα είχε τον έλεγχο του αγώνα. Ο Βόλος προσπαθούσε περισσότερο με άμεσες μπαλιές και αντεπιθέσεις να απειλήσει, αλλά η «Ένωση» ήταν ισορροπημένη και στεκόταν εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα, η ΑΕΚ βρήκε το γκολ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με την αρχηγό, Κόλλια, η οποία επιχείρησε σουτ έξω από την περιοχή και σκόραρε στο 42′.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ είχε ξανά μεγάλες χαμένες φάσεις, με χαρακτηριστική εκείνη της Ίβιτς, η οποία αστόχησε σε τετ α τετ στο 85ο λεπτό. Το 1-0 έμεινε μέχρι τέλους και η ΑΕΚ συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα.